Volikogu

Palupera Vallavolikogu istungil 27. märtsil 2017 otsustati:
 • Määrata Palupera valla 2016. aasta raamatupidamise konsolideeritud aastaaruande ja 2017. aasta raamatipidamise aastaaruande auditi läbiviijaks Audiitorbüroo Fides OÜ.
  Otsus
 • Osta Palupera vallale korteriomand nr 3 Palupera vallas Palupera külas Palupera kuivati-elamus hinnaga 1500 eurot.
  Otsus
 • Volitada Valgamaa Omavalitsuste Liitu täitma Palupera valla 7 külas (Lutike, Makita, Miti, Neeruti, Nõuni, Päidla, Räbi külad) korraldatud jäätmeveo riigihanke korraldamisega seonduvaid haldusülesandeid.
  Otsus
 • Volitada Elva linna täitma Palupera valla 7 külas – Astuvere, Atra, Hellenurme, Mäelooga, Palupera, Pastaku ja Urmi külades korraldatud jäätmeveo riigihanke korraldamisega seonduvaid haldusülesandeid.
  Otsus
 • Nõustuda Lõuna-Eesti Hooldekeskus AS-le vee erikasutusloa andmisega Hellenurme külas Mõisa aed katastriüksusel.
  Otsus
 • Anda nõusolek Palupera vallale kuuluva Koolimetsa kinnistu asukohaga Miti küla võõrandamiseks enampakkumise korras alghinnaga 50 000 eurot.
 

Kalkulaatorid

24. mälumänguturniir Palupera Valla karikale Trüki E-mail

Reedel, 27. jaanuaril oli Nõuni kultuurimajja kogunenud hulk mälumänguhuvilisi. Peeti traditsioonilise mälumänguturniiri Palupera Valla karikale 1. etapp. Seekord siis juba 24ndat korda selle nime all. Ühtlasi on Palupera turniir ka meeskondlikud Valgamaa MV mälumängus.

Reede õhtuks oli kohale tulnud 12 võistkonda  Valgamaalt, aga ka Tartu-  ja Põlvamaalt. Rõõmu tegi uue,  Pikasilla võistkonna lisandumine. Küsimused oli ette valmistanud ja mängu viisid läbi Liis Lõhmus, Dagmar Uibo,  Tõnu Talve, Artur Lõhmus ja Valdis Meos. Õdusat külalislahkust pakkus Nõuni kultuurimaja perenaine Marika Viks.

Võistlus ise kujunes tasavägiseks, kus tuli tunda nii kuulasaid eestlasi, haruldasi taimi kui ka rahvariideid. Lõpuks siiski suutis oma paremuse maksma panna Otepää Valla võistkond koosseisus
Meelis Lill, Mairold Kõrvel, Kaido Mägi ja Urmas Kuldmaa.

Teiseks jäi Räpina Kuke Talu. Tasavägises heitluses tuli kolmandaks Valga võistkond Puka ees. Järgnesid Tartu valla ja Sangaste mõttesportlased.
Järgmine, teine etapp toimub Nõuni Kultuurimajas 10. märtsil  kell 19.00. Kuid siis on juba uus mäng ja uued küsimused..

I vooru küsimused ja vastused

Viimati uuendatud ( laupäev, 11 veebruar 2017 )