Volikogu

Palupera Vallavolikogu istungil 11. mail 2017
  1. Moodustati Elva linna, Konguta, Palupera, Puhja, Rannu ja Rõngu valdade ühinemisel moodustuva Elva valla volikogu valimisteks üks 29-mandaadiline valimisringkond nr 1. Valimisringkond hõlmab Elva linna, Konguta, Palupera, Puhja, Rannu ja Rõngu valdade haldusterritooriumeid. Elva linna, Konguta, Palupera, Puhja, Rannu ja Rõngu valdade ühinemisel moodustuva Elva valla volikogu liikmete arvuks määrati 29. Palupera vallast ühineb Elva valda 7 küla.
    Otsus
  2. Moodustati Elva linna, Konguta, Palupera, Puhja, Rannu ja Rõngu valdade ühinemisel moodustuva Elva valla 5-liikmeline valimiskomisjon järgnevalt: linnasekretär Salle Ritso ja vallasekretärid Kaisa-Karoliina Kokk, Maris Sirendi, Jaanika Liblik, ja Marina Lehismets. Asendusliikmeks endine Rannu vallasekretär Anneli Lepik.
    Otsus
  3. Otsustati mitte nõustuda Vabariigi Valitsuse määruse „Elva linna, Konguta valla, Nõo valla, Palupera valla, Puhja valla, Rannu valla ja Rõngu valla osas haldusterritoriaalse korralduse ja Vabariigi Valitsuse 3. aprilli 1995. a määruse nr 159 „Eesti territooriumi haldusüksuste nimistu kinnitamine“ muutmine“ eelnõuga, mille alusel moodustatakse Elva linna, Konguta valla, Nõo valla, Palupera valla, Puhja valla, Rannu valla ja Rõngu valla ühinemise teel uus haldusüksus. Tehti Vabariigi Valitsusele ettepanek lõpetada määruse eelnõu „Elva linna, Konguta valla, Nõo valla, Palupera valla, Puhja valla, Rannu valla ja Rõngu valla osas haldusterritoriaalse korralduse ja Vabariigi Valitsuse 3. aprilli 1995. a määruse nr 159 „Eesti territooriumi haldusüksuste nimistu kinnitamine“ muutmine " menetlus.
    Otsus
  4. Toimus arutelu Nõuni Algkooli kinnistu kasutamisest ja võimalikest arengusuundadest. Vaatamata kasutuslepingule Nõuni Purjeklubiga on kinnistu siiski avalikuks kasutamiseks ja kõik kogukonnaalgatused heakorra osas on teretulnud. Avaliku ranna hooldamise info edastatakse ka Otepää piirkonna haldusreformi majanduskomisjonile. Sarnaselt toimitakse ka teiste avalikult kasutatavate aladega.

Vambola Sipelgas
volikogu esimees

 

Kalkulaatorid

Külade sihtnumbrid

Räbi67503
Lutike67504
Neeruti67505
Päidla67506
Astuvere67507
Atra67508
Miti67509
Mäelooga67510
Palupera67511
Pastaku67512
Urmi67513
Hellenurme67514
Nõuni67515
Makita67516

 

Omniva Sihtnumbrite otsing: www.omniva.ee

Sihtnumbrite otsing: www.postiindeks.ee

 
24. mälumänguturniir Palupera Valla karikale Trüki E-mail

Reedel, 27. jaanuaril oli Nõuni kultuurimajja kogunenud hulk mälumänguhuvilisi. Peeti traditsioonilise mälumänguturniiri Palupera Valla karikale 1. etapp. Seekord siis juba 24ndat korda selle nime all. Ühtlasi on Palupera turniir ka meeskondlikud Valgamaa MV mälumängus.

Reede õhtuks oli kohale tulnud 12 võistkonda  Valgamaalt, aga ka Tartu-  ja Põlvamaalt. Rõõmu tegi uue,  Pikasilla võistkonna lisandumine. Küsimused oli ette valmistanud ja mängu viisid läbi Liis Lõhmus, Dagmar Uibo,  Tõnu Talve, Artur Lõhmus ja Valdis Meos. Õdusat külalislahkust pakkus Nõuni kultuurimaja perenaine Marika Viks.

Võistlus ise kujunes tasavägiseks, kus tuli tunda nii kuulasaid eestlasi, haruldasi taimi kui ka rahvariideid. Lõpuks siiski suutis oma paremuse maksma panna Otepää Valla võistkond koosseisus
Meelis Lill, Mairold Kõrvel, Kaido Mägi ja Urmas Kuldmaa.

Teiseks jäi Räpina Kuke Talu. Tasavägises heitluses tuli kolmandaks Valga võistkond Puka ees. Järgnesid Tartu valla ja Sangaste mõttesportlased.
Järgmine, teine etapp toimub Nõuni Kultuurimajas 10. märtsil  kell 19.00. Kuid siis on juba uus mäng ja uued küsimused..

I vooru küsimused ja vastused

Viimati uuendatud ( laupäev, 11 veebruar 2017 )