Volikogu

Palupera Vallavolikogu istungil 27. märtsil 2017 otsustati:
 • Määrata Palupera valla 2016. aasta raamatupidamise konsolideeritud aastaaruande ja 2017. aasta raamatipidamise aastaaruande auditi läbiviijaks Audiitorbüroo Fides OÜ.
  Otsus
 • Osta Palupera vallale korteriomand nr 3 Palupera vallas Palupera külas Palupera kuivati-elamus hinnaga 1500 eurot.
  Otsus
 • Volitada Valgamaa Omavalitsuste Liitu täitma Palupera valla 7 külas (Lutike, Makita, Miti, Neeruti, Nõuni, Päidla, Räbi külad) korraldatud jäätmeveo riigihanke korraldamisega seonduvaid haldusülesandeid.
  Otsus
 • Volitada Elva linna täitma Palupera valla 7 külas – Astuvere, Atra, Hellenurme, Mäelooga, Palupera, Pastaku ja Urmi külades korraldatud jäätmeveo riigihanke korraldamisega seonduvaid haldusülesandeid.
  Otsus
 • Nõustuda Lõuna-Eesti Hooldekeskus AS-le vee erikasutusloa andmisega Hellenurme külas Mõisa aed katastriüksusel.
  Otsus
 • Anda nõusolek Palupera vallale kuuluva Koolimetsa kinnistu asukohaga Miti küla võõrandamiseks enampakkumise korras alghinnaga 50 000 eurot.
 

Kalkulaatorid

Külade sihtnumbrid

Räbi67503
Lutike67504
Neeruti67505
Päidla67506
Astuvere67507
Atra67508
Miti67509
Mäelooga67510
Palupera67511
Pastaku67512
Urmi67513
Hellenurme67514
Nõuni67515
Makita67516

 

Omniva Sihtnumbrite otsing: www.omniva.ee

Sihtnumbrite otsing: www.postiindeks.ee

 
Nõuni, Neeruti ja Päidla kooli vilistlased meenutasid kokkutulekul koolipõlve Trüki E-mail

Tänavu tähistaks Nõuni kool oma 250. sünnipäeva. Kuigi õppetegevus koolimajas lõppes 11 aastat tagasi, seisab maja endiselt ja kindlalt oma kohal. Seetõttu peeti 9. juulil Nõuni väärika hoone juubelit. Nõuni kultuurimajas toimunud pidustusse kaasati ka Päidla ja Neeruti kooli vilistlased.

Nõuni kooli 200. aastapäevaks koostas Elisabet Urm masinkirjas trükitud kroonika. Teadaolevalt oli seda omal ajal olnud neli eksemplari. Üks kokkutulekul esinenutest, Marju Saar, on nüüdseks selle arvutisse trükkinud ning kaante vahele pannud. Kohapeal oli kõigil võimalus seda ajaraamatut endale soetada. Meenutustepäeval avas Marju Saar põgusalt ka kroonika sisu.

Vilistlaste eestvedamisel meenutati seiku nii Nõuni, Neeruti kui Päidla kooli aegadest. Teiste seas vaatas oma kooliaega tagasi näiteks Mats Traat, kes õppis Nõuni koolis 1940ndatel kaks aastat. Elevust tekitas mälumäng, milles küsiti muuhulgas Nõuni järve pindala ja kolme kooli sulgemisaastaid (Nõuni – 2005, Neeruti – 1959). Seejuures ei selgunudki Päidla kooli sulgemisaastat. Ühiselt leiti, et see pidi toimuma pärast 1970. aastat, sest saalis leidus inimesi, kes tol aastal veel Päidlas õppisid. Ka internetiavarused ei heida eredamaid valgusvihke.

Pärast sõnavõtte, mälumängu ja tantsulist vahepala oli kõigil võimalus külastada paika, kust vaimuvara omandamine omal ajal algas – Nõuni koolimaja. Niisiis kinkis osa endisi õpilasi ja õpetaja Nõuni koolimajale sünnipäevaks taaskohtumise. Tuttavate, kuid veidi kaugeks jäänud seinte vahel kerkisid esile mällu talletunud elamused: ühed meenutasid, millises nurgas oma tegude üle järele mõeldi, teised pajatasid, kus ja kelle kõrval istuti ning ühed viimastest vilistlastest (2001. aasta lend) muljetasid arvutijärjekorrast, mille põhjustas oma aja meelelahutusmagnet – Bubsy mäng. Sünnipäevakingi teine osa oli trepil deja vu tunde loomine: vilistlased ja õpetaja kogunesid ühispildile, milletaolisi tehti ka algkoolipäevil.

Tagasivaade ajakulgu jätkus kultuurimajas seljanka ja keskusteluga. Kostus nostalgiline akordionimäng ning kõigil oli võimalus uudistada ajaloonäitusele üles pandud vanu pilte, õpilastöid, omaaegset koolivormi. Koduteele asuti taaselustunud mälestuste ja kingituseks saadud luubiga, millele visandatud Nõuni kooli pilt kindlustab, et kingitust kasutades meenub punane puumaja, kust pärinevad nii lugemisoskus kui hindamatu väärtusega mälestuskillud.

Nõuni kooli vilistlane
Merike Ennok

PS. Armas lugeja!

Kui sul on mälestusi või tähelapanekuid nende koolide ajaloost või mõni ammune foto, õpik, koolivihik või klassitunnistus  –  siis oleks tore, kui võtaksid ühendust.

Marika Viks
E-mail on kaitstud spämmirobotite eest, Javascript peab olema sisse lülitatud
tel.53465648

Viimati uuendatud ( teisipäev, 16 august 2016 )