Kalkulaatorid

Külade sihtnumbrid

Räbi67503
Lutike67504
Neeruti67505
Päidla67506
Astuvere67507
Atra67508
Miti67509
Mäelooga67510
Palupera67511
Pastaku67512
Urmi67513
Hellenurme67514
Nõuni67515
Makita67516

 

Omniva Sihtnumbrite otsing: www.omniva.ee

Sihtnumbrite otsing: www.postiindeks.ee

 
Valiti „Palupera valla aasta tegu 2013“
Aasta tegu 2013

Uuele traditsioonile on algus tehtud. Palupera kandi rahvast kutsuti märkama toredadaid tegemisi ja ka teada andma. Tunnustamine toimus Eesti Vabariigi 96. aastapäeva tähistamise pidulikul üritusel 22. veebruaril Nõuni kultuurimajas.

Aktuse avas Palupera Põhikooli klaveriringi õpilase Argo Jentsoni hingestatud ja väga suurepärane Chopini esitus. Edasi järgnes volikogu esimehe Vambola Sipelga ning vallavanem Terje Korsi tervituskõne ning tegijate tänamine. Seekord esitati kaks tegu:

Mae Juske1. tegu: Palupera valla aasta tegu on meie arvates värske, omaküpsetud leiva nägu. See on meie kummardus veskiemand Maele ja tema perele, kes on võtnud südameasjaks Eestis ainukese töötava vesiveski taastamise ja töökäigus hoidmise. Uuest leivakojast on saanud tore kooskäimise koht, kus nii meie valla külaeitedele, kui ka rahvale lähemalt ja kaugelt, pakutakse võimalust osaleda leivateol. Mae toimetamist märkas ka eelmisel aastal Valgamaa Arenguagentuur ja Valgamaa Partnerluskogu ning tunnustas „Aegahoidvate tegevuste eest!“ – nii kirjutasid Palupera valla külaeided.
Tänuks Maele Palupera Käsitöökoja poolt välja pandud kasetohust märss.

Svetlana Variku, Vambola Sipelgas, Terje Korss

2. tegu „Palupera valla aasta tegu 2013“.: Svetlana Variku, Palupera Põhikooli direktor, võiks olla  „Palupera valla aasta laste vaimuhariduse andja 2013“.
Läbi erinevate projektide ja tegevuste on Palupera Põhikoolis õppivad õpilased ja koolitöötajad saanud osa erinevatest teatrietendustest, õppeprogrammidest Palupera mõisahoone seinte vahel ja väljaspool kooli territooriumi. Maakoolis õppivatele vähemkindlustatud perede lastele on väga vajalik saada välja oma kodumiljööst ja näha ning kogeda, mida tehakse kodukohast kaugemal. Iga selline käik avardab silmaringi, tekitab elutervet uudishimu Eestimaal toimuva vastu – nii kirjutasid Palupera kooli töötajad.
Tänuks Svetlanale Otepää kunstnik Ave Kruusmaa kujundatud savist seinataldrik.

Tort

Pidu jätkus tordi ja kohviga ning lõpetuseks oli meeldiv võimalus nautida Valga Kungla muusikalitrupi etendust „Nõiutud“. Sügav kummardus noortele ja juhendaja Siirile ning muidugi väga vaprale helimehele, kes on suutnud kooli ja töö kõrvalt lavaküpseks saada nii ehedalt mõnusa lavatüki laulude, vahvate kostüümide ja südamest tuleva tehatahtmisega.

Koos külalistega

Ka meie sõbrad Rootsist olid meeldivalt üllatunud lihtsalt armsast ja südamlikust ühisest koostehatahtmisest. Ja lõpetuseks tahaks tsiteerida katket Svetlana Variku tänukõnest „Inimesed ei saa päikesest paremad olla. Päike põletab nende samade kiirtega, millega ta annab sooja ja valgust. Päikesel on plekid. Tänulikud räägivad valgusest ja soojusest, tänamatud plekkidest.“ Armastage siis valgust ja soojust ja ärge häbenega seda ka teistele kiirata.

Marika Viks


Image

Valga Kungla muusikalitrupi etendust „Nõiutud“
Viimati uuendatud ( teisipäev, 25 märts 2014 )