Kalkulaatorid

Külade sihtnumbrid

Räbi67503
Lutike67504
Neeruti67505
Päidla67506
Astuvere67507
Atra67508
Miti67509
Mäelooga67510
Palupera67511
Pastaku67512
Urmi67513
Hellenurme67514
Nõuni67515
Makita67516

 

Omniva Sihtnumbrite otsing: www.omniva.ee

Sihtnumbrite otsing: www.postiindeks.ee

 
Meenutusi mälestusõhtust
Heldur Jõgioja mälestusõhtu
Hellenurme maakultuurimaja väikses ja hubases saalis, mis oli rahvast pilgeni täis, nagu maestro eluajalgi, sai teoks meeldejääv üritus „Mõeldes Heldur Jõgiojale” tänu lauluansamblitele Nõunist, Otepäält, Aakrest, Rõngust, Elvast ja Hellenurmest.


Lühikese ülevaate maestro elust ja tööst tegi Juta Tigane, kes teatas meile, et Heldur kirjutas umbes 300 laulu ja enam kui 1000 lauluteksti. Maestrot me tundsime kui ansambli Suveniir loojat, kui head heliloojat, kes oskas väga hingelisi ja meloodilisi laule kirjutada nii solistidele, kui ka ansamblitele.


Ürituse esimesed esinejad olid Palupera kooli showtantsutüdrukud Anita Pavlova juhendamisel, kes esitasid omaloomingulise tantsuseade Helduri eriti südamlikule laulule „ Rukkilill”, mida laulis Rõngu rahvamaja juhataja Mari-Liis Vanaisak. Siis astus lavale Aakre segakoor U-Tuur Evald Raidma juhtimisel ja see oli tõeline avalöök meie üritusele. Kõik ansamblid said oma laule esitada ja püsti seistes lauldi ühiselt „ Väike aed”, mis oli väga liigutav.
Rõngu kapelli „Rukkilill” saatel võis tantsugi vihtuda nii, et pea otsas märg.


Korraldaja tantsuklubi Mathilde vabandab külaliste ees, kes ei mahtunud saali ja  pidid kontserti kuulama hoopi teisest ruumist.


Aga samas olid kõik ääretult lahked ja sõbralikud. Ise nad ütlesid, et meile meeldivad ikka maakultuurimajade üritused, kuna   need on nii ehedad, lihtsad ja tõesed ja et häid lambaid mahub palju väiksesse  „ lauta”. Nii et kohtume veel.
Jääb tänada Eesti Kultuurkapitali Valgamaa ekspertgruppi ja Palupera valda  toetuse eest.
Tantsuklubi Mathilde soovib kõigile laululusti ja edaspidi tegusaid lauluaastaid.
Sõnad said ritta tänu Milje- Küllikesele, Jutale ja Jaanile.


Kohtumiseni... Elsa Hellenurmest.

Fotosid õhtust

Viimati uuendatud ( reede, 25 november 2011 )