Taotle uut isikut tõendavat dokumenti aegsasti!

ID-kaartAastail 2012–2014 mitmekordistub kodakondsus- ja migratsioonibüroode teenindustes klientide arv ja pikenevad ootejärjekorrad seoses 5- ja 10-aastase kehtivusega dokumentide üheaegse aegumise tõttu. Palun kontrollige dokumentide kehtivusaega ja esitage taotlus uue dokumendi saamiseks aegsasti. Dokumendi kättesaamisel tuleb arvestada 30 päevase tähtajaga.

Kui olete 15-aastane või vanem Eesti kodanik, kellele on varem välja antud Eesti kodaniku pass (pass) või isikutunnistus (ID-kaart), siis esitage taotlus uue ID-kaardi saamiseks posti või e-posti teel!


Dokumendi kättesaamiseks pead pöörduma meie teenindusse.

ID-kaardi riigilõiv

Alla 15-aastasele

Eesti vanaduspensioni eas isikule

Keskmise, raske või sügava puudega isikule

7 eurot

15-aastasele ja vanemale

25 eurot 

Eesti kodanik saab ID-kaardiga reisida Euroopa Liidu ja Euroopa Majanduspiirkonna liikmesriikides, pass on vajalik eeskätt reisimiseks väljapoole Euroopa Liitu ning seda posti ega e-posti teel taotleda üldjuhul ei ole võimalik.

Täpsemat infot dokumentide taotlemise (sh taotlemise võimaluste ja taotluse esitamise) kohta on võimalik saada Politsei- ja Piirivalveameti kodulehelt www.politsei.ee rubriigist teenused, e-posti aadressil E-mail on kaitstud spämmirobotite eest, Javascript peab olema sisse lülitatud või infotelefonil 612 3000.

Politsei- ja Piirivalveamet

Viimati uuendatud ( kolmapäev, 05 august 2015 )