Palupera valla

vabasektor

MTÜ Tantsuklubi Mathilde

Ühel on tegemise rõõm, teisel on saamise rõõm. Õnnetud on need, kes ei tee midagi ja ei saa midagi, päris õnnelikud on need, kes teevad midagi ja maitsevad oma tegemise vilja.

Tantsuklubi Mathilde MTÜ põhikiri

Aastaaruanded: 2010, 2011, 2012,


Meie kontaktandmed:

aadress: Valgamaa Palupera vald Hellenurme 67514

 E- mail: elsa2006@hot.ee

 tel. 76 69030      GSM:  56622044 Elsa, 53623026 Heino

Ajalugu:

Tantsuklubi Mathilde ajalugu

Rahvatantsurühma Helles ajalugu
 


Valikuvõimalus igale eale. 

Info 56622044 Elsa Komleva
 Palupera valla Külamäe talus etendus 05.07.2015 vabaõhulavastus „ Mustlaslaager läheb taevasse“.

Arvamus

Üle poole tuhande huvilise ei pidanud ka seekord pettuma Anita Pavlova oskuses tuua vaataja ette naudingut pakkuv vaatemäng. Jah, vaadata ja kuulda oli tõesti sel imekaunil suveõhtul palju. Suursugused mustlasneiud hobustel, lõkked, vahva sokk, rahulik miljöö, mustlasseelikute kirevus, meeli hurmav tants, elutargad sõnad ja nukralt kõlav imekaunis mustlasviis. See kõik viis  mõtted uitama armastuse, üksteise hoidmise ja elu ning õnne haprusele.

Veelkord suured tänud kõigile näitlejatele, esinejatele ja lavastaja Anita Pavlovale suurepärase vaatemängu eest!

Svetlana Variku
 

 

 

Viimati uuendatud ( reede, 28 august 2015 )
 
Vabaõhuetendus „Mustlaslaager läheb taevasse“
Mustlaslaager läheb taevasse

4. juuli õhtul mängiti Astuvere külas Anita Pavlova lavastatud vabaõhuetendust „Mustlaslaager läheb taevasse“. Saja aasta vanuse talu õuele kogunes üle viiesaja pealtvaataja. Nii rohkearvuline publik on lavastajale innustuseks uute ideede teostamisel ning tunnustuseks tehtud töö ja nähtud vaeva eest.

Pilte etenduselt

Viimati uuendatud ( kolmapäev, 02 september 2015 )
Loe edasi...
 
Tantsurühm „Mathilde“ 15
Tantsurühm „Mathilde“ 1525. aprillil tähistas tantsurühm „Mathilde“ meeleoluka peoga oma viieteistkümnendat sünnipäeva. 15 aastat on olnud meie „Mathildede“ elus pikk ja nauditav teekond, millel oleme ühiselt õppinud, väljunud oma mugavustsoonist, leidnud huvitavaid väljakutseid ja rõõmsaid kohtumisi. Tunne, mis hea sõnaga kaasneb, on hindamatu ja tiivustab veelgi innukamalt uutele ettevõtmistele.
Viimati uuendatud ( esmaspäev, 25 mai 2015 )
Loe edasi...
 
Kultuuride pillerkaar Sõbrapäeval
Sõbrapäevapeol Hellenurmes

Tantsuklubi Mathilde tänab kõiki osalejaid Sõbrapäeva üritusel osalemise ja ürituse säravamaks muutmise eest Hellenurme puhtas, soojas ja kohvilõhnalises kultuurimajas 14. veebruaril.

Viimati uuendatud ( kolmapäev, 11 märts 2015 )
Loe edasi...
 
Puhkeõhtu "Valsiga jõuludesse"
Valsiga jõuludesseTormisel,13.12. kell13.00. Need maagilised arvud tähendasid maagilist valsside pärastlõunat Hellenurme rahvamaja väikeses ja hubases saalis (mis on tihti nagu kummist, mahutades kõiki häid kultuuri armastavaid inimesi).
Viimati uuendatud ( teisipäev, 30 detsember 2014 )
Loe edasi...
 
Tantsupäev Hellenurmes
Tantsupäev  Hellenurmes

Augustikuu teisel laupäeval toimus Hellenurmes suur tantsupidu, kus meenutati  Eestiaegseid vanu traditsioone tantsides rahva- ja folktantse, mängides 1811–1935 aastate rahvalikke mänge.

Viimati uuendatud ( laupäev, 13 september 2014 )
Loe edasi...
 
Meenutusi toredatest üritustest Hellenurme maakultuurimajas
Kutsuv tuluke

16. mail toimus kultuurimajas suurejooneline kevadkontsert. Esinemas käisid Elva muusikaansambel Big-Bänd, lauluansambel Helisev Horoskoop Juta Tigase eestvedamisel ja Palupera valla naiskoor. Tantsuilu pakkus meie linetantsutrupp Fiiling. Täname südamest selliseid meeldivaid esinejaid, kes lihtsalt tulevad ja pakuvad nii endale kui külarahvale rõõmu.

Viimati uuendatud ( kolmapäev, 25 juuni 2014 )
Loe edasi...
 
Ürgtants sai esimese koha!
ÜrgtantsMTÜ Tantsuklubi Mathilde showtantsutrupp Muhedad sai kutse osaleda Viljandimaa Saarepeedi loometantsupäeval, kus tantsiti kaks tantsu: "Ürgtants" ja "Palupera mustlased". Ürgtantsu eest pälviti auhinnaline I koht.
Viimati uuendatud ( pühapäev, 23 märts 2014 )
Loe edasi...
 
Muusikaansambel Lahe
Kolmeliikmeline muusikaansamel Lahe koos solistiga on aktiivse tegutsemisega suutnud võita paljude poolehoiu nii meie vallas, kui ka väljaspool.
Ansambel saab hästi hakkama noorte tantsuõhtute läbiviimisega, samas esinetakse ka vanema rahva meeleheaks. Kava pidevalt uuendatakse ja täiendatakse.
Repertuaari valik on lai. Meeldib kergem muusika nii Eesti kui ka teiste maade heliloojatelt. Kuna muusikastiil on väga erinev, siis see annab suurepärase võimaluse tantsimiseks ja kuulamiseks väga erineva muusikalise maitsega inimestelel.

 
Line-tantsutrupp Fiiling
Line-tantsijad Hellenurme pargis

1997. aastast alates on Line-tants levinud pea igasse Eestimaa nurka. See tants on suurepärane meelelahutuse ja treeningu ühendus, mis arendab koordinatsiooni, rütmitunnet ja mälu, andes samaaegselt piisava füüsilise koormuse.  See on tants, mis sobib igale eale, on tants, mis teeb meele rõõmsaks, aitab füüsiliselt vormis hoida, kuna töötleb märkamatult läbi kogu keha lihased. Line-tantsu tantsitakse nüüdseks väga erinevate muusikastiilide järgi, mis annab võimaluse tantsimiseks erineva muusikalise maitsega inimestele.

Meie kümneliikmeline tantsutrupp tantsib Kõiv Katrini juhendamisel väga mitmeid stiile, näiteks chacha, valss, rumba, samba, tango jne.

Treeningud toimuvad pühapäeviti Hellenurme noortekeskuses kell 19.00.

Viimati uuendatud ( kolmapäev, 19 märts 2014 )
 
Tantsupäev Hellenurmes 2013
Tantsupäev Hellenurmes 2013
Viimati uuendatud ( laupäev, 24 august 2013 )
Loe edasi...
 
Rahvapidu Vahemetsa talus

„Viibisin möödunud laupäeval koos sõpradega rahvapeol Vahemetsa talus, Palupera vallas.
Katuseräästa all sädistasid pääsupojad, kauni talu ümber õitsesid roosid, tünni- ja suitsusaun oli külastajate ootel ja tiigi kaldal ootas paadike...

Viimati uuendatud ( laupäev, 10 august 2013 )
Loe edasi...
 
Perepidu Vahemetsa talus
Etendub Jalutu

Vahemetsa talus toimus vahva perepidu. Lavastaja Anita Pavlova sai hakkama suure julgustükiga – lavastas tõsise sisuga näidendi „Jalutu“. Etenduse õnnestumisele aitasid kaasa maaliline maastik, toredad näitlejad Rannu „Emust“ ja Hellenurme „Muhklist“, päiksepaisteline õhtupoolik, fantastiline publik, lahke pererahvas ning Kalev Ainlo suursugune hobune vanaaegse vankriga.

Viimati uuendatud ( laupäev, 10 august 2013 )
Loe edasi...
 
Meenutusi tänuüritusest,
Merle Vääri keraamika, käsitöö ja maalide näitus

mis toimus Anita Pavlova eestvedamisel 20. aprillil meeldivalt soojas, puhtas ja tordilõhnalises Hellenurme maakultuurimajas, kus pilku lummas Merle Vääri keraamika, käsitöö ja maalide näitus. Suure aplausi osaliseks sai Anita omaloominguline lastenäidend „Õnneväravad“, kus lisaks sõnalisele osale lauldi ja tantsiti.

Viimati uuendatud ( laupäev, 27 aprill 2013 )
Loe edasi...
 
Aastapreemia Anita Pavlovale
Anita Pavlova

MTÜ Tantsuklubi Mathilde ringide (külateater „Muhkel“ ja näitemänguline šoutantsutrupp „Muhedad“) juhendaja Anita Pavlova  pälvis Eesti Kultuurkapitali Valgamaa ekspertgrupi 2012. aasta aastapreemia kultuurivaldkonnas.

Viimati uuendatud ( teisipäev, 29 jaanuar 2013 )
Loe edasi...
 
Meenutusi mälestusõhtust
Heldur Jõgioja mälestusõhtu
Hellenurme maakultuurimaja väikses ja hubases saalis, mis oli rahvast pilgeni täis, nagu maestro eluajalgi, sai teoks meeldejääv üritus „Mõeldes Heldur Jõgiojale” tänu lauluansamblitele Nõunist, Otepäält, Aakrest, Rõngust, Elvast ja Hellenurmest.
Viimati uuendatud ( reede, 25 november 2011 )
Loe edasi...
 
Tantsupäev Hellenurmes
Mathilde

Oleme, et tantsust saaks rõõm ja rõõmust tants.

Üks suur pere, kes me koos tähistasime taasiseseisvumispäeva tantsu- ja lauluga Hellenurme Hooldekeskuses. Selleks et rõõmustada ka hoolealuseid, kuna arvame, et hooldekodu asukad vajavd lisaks hooldusele ka eredamaid hetki rasketest tervisehädadest varjundatud argipäevadesse.

Viimati uuendatud ( esmaspäev, 19 september 2011 )
Loe edasi...
 
Hellese juubelipidu
Helles

12. veebruaril tähistas tantsurühm „Helles“ viiendat sünnipäeva Hellenurme Maakultuurimajas. MTÜ Tantsuklubi esinaine Elsa Komlev soovis 2005 aasta suvel luua Hellenurme naisrahvatantsu rühma. 3. augustil saidki kokku kohaliku kultuurimaja saalis tublid ja rõõmsameelsed naised.

Viimati uuendatud ( teisipäev, 01 märts 2011 )
Loe edasi...
 
Pärandihoidja sõled Palupera valda
Pärandihoidja sõled Palupera valda
Sellel aastal toimus juba seitsmendat korda Valgamaa Rahvakunsti ja Käsitöö Keskseltsi poolt ellukutsutud rahvakultuuriga tegelejate tunnustamine koos Valga  Maavalitsusega Tõrva Kirik-Kammersaalis, kus anti üle ka pärandi­hoidja sõled. Käesoleval aastal lisandusid tunnustatavate hulka ka kultuuritöötajad.
Viimati uuendatud ( esmaspäev, 27 mai 2013 )
Loe edasi...
 
Kohtumisõhtu rahvatantsurühmaga Eideratas
Tantsurühm Eideratas
17-ndal oktoobril toimus meie tantsurühmadel  Helles ja Mathilde  sõpruskohtumine tantsurühmaga Eideratas. Nemad on pärit Põhja-Eestist, Tapalt.
Viimati uuendatud ( laupäev, 30 oktoober 2010 )
Loe edasi...
 
Mathildest ja Mathildedest 2009. aastal

2009. aastal esines MTÜ Tantsuklubi Mathilde 64-liikmeline seismest isetegevusringist koosnev klubi 53 korral.

Viimati uuendatud ( esmaspäev, 19 aprill 2010 )
Loe edasi...
 
MATHILDEST ja MATHILDEDEST 2008

Nominent

On asju, mida ei tohi jätta teiste teha, sellega peab ise hakkama saama. Üks neist asjust on kiitmine. Plaanin seda lookest juba mõnda aega, aga ikka on midagi ette-, vahele- või puudu tulnud. Nüüd aga on otsene põhjus see asi ära teha. Nimelt oli  MTÜ tantsuklubi "Mathilde"  Eesti Kultuurkapitali Valgamaa KULTUURIPÄRLI üheks nominendiks. Päris "PÄRLIKS" seekord ei saanud, aga usun, et pärlikeseks võib kõiki neid seitset nominenti pidada.   

Loe edasi

Viimati uuendatud ( pühapäev, 18 aprill 2010 )
 
Tantsutrupp Mathilde
Talupiigad

Oleme Palupera vallas oma algatuslikult aktiivselt tegutsev kollektiiv. Meie eesmärgiks on kujundada kultuuripilti propageerimaks ja tutvustamaks ajaloolist tantsukultuuri (mõisaprouad, talupiigad 19 sajandist ning 20 sajandi alguse preilid) elanikele lootusega muuta kultuurikeskkonda mitmekesisemaks kuna meie programm on uudne (vana) ja omanäoline, sest meie tegevuses on kostüümid kui dekoratsioonid, mis mõjuvad kindlasti paremini, kui kultuuriajaloo  õppetund. Meie tegevus on vajalik kultuurilise ühtekuuluvuse ning koostöö loomisel erinevate põlvkondade vahel ja kultuuri traditsioonide hoidmisel ning taaselustamisel. Tulemuseks on uued teadmised ja tegutsemise rõõm nii avalikkusel kui ka meil.

Mathilde prouad Hellenurmes

Talupiigad

Mathilde Mooste dolgikojas

Mathilde Pikajärve mõisa juures

Tantsutrupp Mathilde

Mathilde talupiigad

Viimati uuendatud ( kolmapäev, 19 märts 2014 )
 
Tantsutrupp Helles

Meid iseloomustab nakatav elurõõm ja lust.

 

Tantsutrupp Helles

Rannu Kultuurimajas tantsutaldade esinemisel
Helles Rannu Kultuurimajas tantsutaldade esinemisel
Helles Hellenurme pargis


Tegevuse eesmärgid:
 - Eesti rahva harimine rahvatantsu kaudu
 - Klubi liikmete vaba aja sisustamine
 - Anda klubi liikmetele võimalus jagada oma rikkalikke elukogemusi ning rakendada energiapagasit kasulikult ja sihipäraselt.

 

Viimati uuendatud ( kolmapäev, 19 märts 2014 )
 
Naisansambel Kõueõied

juhendaja Merle Soonberg ( E-mail on kaitstud spämmirobotite eest, Javascript peab olema sisse lülitatud  , telefon: +372 5662 6481)

Me laulame ilmast, ilust,
lapsepõlvest, Eestimaast.
Tihti laulame me kurbe laule,
pühkides ise pisaraid,
vahest aga aina rõõmsaid,
mahedaid ja lõbusaid.

Tihti pühendame laulud
halli pääga emale,
oma hella imetajale,
kahel käel kandjale.
 

Kõueõite sünnipäev

Naisansambel Kõueõied on MTÜ Tantsuklubi Mathilde ühingus laulev ansambel. Oleme tegutsenud küll vaid 5 aastat kuid oleme esinenud paljudel üritustel Palupera vallas: Emadepäeva kontsert, Vabariigi taasiseseivuspäeva kontsert, jõulude ajal nii Hellenurme kirikus, hooldekodus kui ka rahvamajas. Väljaspool valda oleme esinenud Otepää Talvepealinna avaüritusel, Otepää Naisseltsi tänuüritusel ning Otepää Talvekirikus Soome Iseseisvuspäevale pühendatud kontserdil.

Lauluvõistlustest võtsime 2008.a. osa Rannu Kuldnokast ning Kambja Lüürast. Sellel aastal osalesime Valgamaa vokaalansamblitepäeval Pukas, kus naisansamblite kategoorias valiti meid esindama Kagu-Eesti vokaalansamblite päevale, Rannu Kuldnokal ning saime ka sellenimelise tiitli osaliseks,  Kambja Lüüral ning Kagu-Eesti vokaalansamblite laulupäeval Lüllemäel.


Meie 2009 a hooaja tippsündmuseks oli loomulikult meie endi korraldatud emadepäeva üritus "Elame-emale". Kokku sai kutsutud 4 põlvkonda emasid ning vanaemasid. Selle ürituse tarvis alustasime  2009.a. alguses  me oma plaadi lugusid salvestama ning saime selle  emadepäevaks valmis. Repertuaari valik on meil lai. Eelistame muidugi kergemat muusikat  Eesti heliloojatelt, kuid ilusaid laule on ka teistel heliloojatel.


 Meie suureks armastuseks ongi laulmine ning seda me teeme rõõmuga.

Kõueõied laulmas


 

Viimati uuendatud ( teisipäev, 06 november 2012 )
 
Näitemänguline soutantsutrupp Muhedad

Eesmärk on naerutada rahvast omaloominguliste tantsudega.
Tantsijad esinevad rõõmsalt loomade, nõidade, baleriinide jne. kostüümides. Ei puudu ka sõnaline osa, luuletused, lauluoskus ja lava dekoratsioon.


Tsivava

Vene külapidu

Vene külapidu

Ürginimesed

Auhind Saarepeedist

Muhedad

Muhedad

Vihmavarjudega

Nõiad
Viimati uuendatud ( kolmapäev, 19 märts 2014 )
 
Hellenurmes tähistati taasiseseisvumispäeva

On juba traditsiooniks saanud, et Hellenurme kaunis  mõisapargis tähistatatakse taasiseseisvumispäeva isetegevuslaste esinemisega. Tore on see,et iga aastaga esinejate ring laieneb. Lisaks seltskondlikele tantsudele andsid sära kirevais riietes mustlastantsijad ja kõhutantsijad nii Hellenurmest kui ka Valgast. Kontserdil esitati mõlema rühma poolt ka ühistants.

Nimelt on Valga ja Hellenurme tantsijate vahel välja kujunenud sõbralikud suhted ja selle kontserdi lõppedes saigi kokku lepitud sügisene esinemine Valgas, kus esinevad ka Läti-Valka ja Seda tantsijad. Tore oli vaadata nii erinevate tantsustiilide harrastajaid ja veel toredam tõdeda, et igas rühmas osales tantsijaid vanusele vaatamata. Tantsusammude vahele pakkusid laulurõõmu Lõbusad Lesed Nõunist. Kuna eelmisel päeval oli kogu päeva sadanud, siis seda päeva kaunistas päikesepaiste ilma ühegi vihmapiisata. Ehk on seegi märk, et oli üks tore ettevõtmine, mida jätkame ka edaspidi.

Et Teil oleks elus päikest, siis on valgus!
Et Teil oleks elus tantsu, laulu, siis on Teil lusti!
Et Teil oleks elus sõpru, siis on tugi!
Et Teil oleks tervist, siis on kõike!

Sära silmades, naeratused, kallistused, see kõik tegi südame soojaks. Me olime nagu üks pere!
Tahan öelda: Võtke endale aega...naeratamiseks....see on hinge muusika!!! Need kuldsed sõnad ütles meie juhendaja Anita.


Kogu üritus sai teoks tänu sujuvale ja mõistvale koostööle.
Aitäh Eesti Kultuurkapitali Valgamaa ekspertgrupp, Palupera Vallavalitsus, Otepää Tantsurõõm,Valga kõhutantsijad, Elva Seeniorid ja Chocolate,  Nõuni Pääsusilmad ja Lõbusad Lesed ja Hellenurme Muhedad, Mathilded, Marbellad ja ansambel Lahe.

Supi keeras kokku Elsa.

 
Külateater Muhkel
Meie eesmärgiks on tuua nii enda kui teiste rõõmuks lavale omaloomingulisi, koomilisi,
Kui ka tramaatilisi näidendeid elust enesest.
Esimeseks proovikiviks oli "Kosjaskäik" ja "Milliooni paraad", mis said
sooja vastuvõtu osaliseks. Hiljem lisandus komöödia "Naabrid" jm.
Viimati uuendatud ( laupäev, 24 aprill 2010 )
 
Muhkel, Pavlova ja „Palun istet“
Palun istet

Külateater Muhkel esitas lavastaja Anita Pavlova estraadietenduse „Palun istet“ Hellenurme maakultuurimajas 8. novembril.

Anita öeldud sõnad: „Huumor ja nali on tähtsam kui rohi, sellest ravimist puudu tulla ei tohi. Tule ja naera! Tule ja naudi! Sellest saab õhtu, mis meelde jääb kauaks“ läksid täide.

Viimati uuendatud ( teisipäev, 22 jaanuar 2013 )
Loe edasi...
 
Estraadikava „Muhkel ja Muhedad“
Estraadikava „Muhkel ja Muhedad“

Juunikuu esimestel päevadel sai kohalik vallarahvas nautida Hellenurme kultuurimajas värvikirevat omaloomingulist estraadi „Muhkel ja Muhedad“. Etenduse lavastas näiteringi „Muhkel“ ja showtantsijate „Muhedad“ juhendaja Anita Pavlova.

Juba mitmel aastal on publik kaasa elanud näiteringi tõsisematele ja ka lõbusamatele etendustele.
 Lavastaja Anita Pavlova põimis estraadikavasse eelnevate aastate populaarsemad nalja- ja tantsunumbrid ning sellel hooajal õpitud vahepalad, tantsud. Etenduses oli kahe tunni jagu nalja, vahvaid seiku elust enesest, äratundmisrõõmu.

Estraadikava „Muhkel ja Muhedad“

Selle aasta peategelased „peenemad preilnad“ Andres Annuk ja Aare Timps jäid publikule meelde tabava kostüümivalikuga, omavahelise vahetu dialoogiga ning vaba ning loomuliku olekuga laval. Vaatajad elasid kaasa vene tantsustaarile Anitale ja tema tantsijatest kaaskonnale. Estraadikavas esinesid oma etteastetega „Marbella“ kõhutantsijad, meeskõhutantsijad, kaunite kostüümidega mustlased, värvikirevad nõiad, seksikad diskotantsutähed Merike ja Tõnu.


 Publiku seas elas Hellenurme näiteringi tegemistele kaasa Valgamaa Pensionäride Ühenduse esimees ja riigikogu liige Heimar Lenk. Silmailu pakkusid Elle Jänese loodusmaalid ja natüürmordid.

Estraadikava „Muhkel ja Muhedad“

 Estraadikava „Muhkel ja Muhedad“ õnnestumisele aitasid kaasa Kohaliku Omaalgatuse Programm, Palupera Vald, juhendaja Tiina Kivi ja „Marbella“, juhendaja Anita Pavlova ja „Muhkel“ ning „Muhedad“. Aitäh Teile!

Relika Kalbus


Estraadikava „Muhkel ja Muhedad“

Estraadikava „Muhkel ja Muhedad“

„Muhkel“ ja showtantsijate „Muhedad“ juhendaja Anita Pavlova
Viimati uuendatud ( neljapäev, 02 september 2010 )
 
Astuvere külas tehti ajalugu
Valgete pilvede lendTõesti, Palupera Vallas Astuvere külas Savi talus tehti ajalugu. Teadaolevalt pole viimase 50 aasta jooksul Palupera kandis vabaõhuteatrit tehtud.
Viimati uuendatud ( teisipäev, 16 august 2011 )
Loe edasi...
 
Külateater Muhkli juubel

Kummaline võlu on olla näitleja. Hakata elama teist elu.
Proovida ja harjutada seda teist elu. Algul saamatult nagu
laps hakkab kõndima ja kõnelema. Jumalik ja põnev.
Hakata kujutama teiste inimeste elu. Ja seda uskuma.
Uskuma nii, et ka teised seda usuksid.

Muhkli juubel

21. jaanuaril tähistas Palupera külateater Muhkel Hellenurme maakultuurimajas viiendat sünnipäeva, kus esinejateks olid Rõngu isetegevuslased: näitering Maimu ja Matilda, peotantsutrupp Rõngu noored ja noorteansambel A - + . Õhtut juhtis Ilona Jaanikesing. Tantsuks mängis Toivo Nikopensius.

Viimati uuendatud ( esmaspäev, 30 jaanuar 2012 )
Loe edasi...
 
Naabrid

Ei siin aita traadid ega plangud...

Hellenurme külateatri Muhkel naljamäng 3 vaatuses Mai Talveti näidendi „Naabrid” ainetel. Juhandaja, lavastaja, kunstliline juht samanimelisel komöödial on Anita Pavlova.

 Naabrid

Kaasa teevad ka Mathilde tantsijad. See tõestisündinud lugu piiriprobleemidest Valga  ja Valka vahel on Valgamaa harrastusnäitlejad viinud esinema juba paljudele lavadele. Esivanemate maa ja hauadki on jäänud plangu taha, nainegi tuli võtta õigelt poolt planku, Riia suits ja Viru valge liikusid siiski salaja maad ja jõge pidi, vaid kana julges käia piiririkkujana „valele poolele” munele..... Eesti naine oli nõus jääma enne kasvõi oma õnnest ilma, kui et võõrsile elama läheb.... kuid tülitara võetakse maha, noorte armastust ei takista ei traadid ega plangud...... Kas naabrid saavad lõpuks sõbralikult lavalt lahkuda? Seda saadki teada naljamängule ise kaasa elades.....

Naabrid

Naabrid

Naabrid

 

Viimati uuendatud ( pühapäev, 25 aprill 2010 )
 
Meie kallis osmik

        Iga vesi jõuab ükskord jõkke,
        ta selleks ületab kõik tõkked.
        Kuid varsti ojja tahab tagasi,
        ta oma koju tahab tagasi...

Külateater Muhkel - Meie kallis osmik

Nende kaunite Jaan Tätte laulusõnadega võttis Hellenurme külateater Muhkel kokku oma esietenduse Hellenurme kultuurimaja laval.

Viimati uuendatud ( teisipäev, 02 juuni 2009 )
Loe edasi...
 
Kõhutantsutrupp Marbella

Kõhutants Nõunis 

Kõhutantsutrupp Marbella

Oleme kõhutantsutrupp Marbella. Tantsude õppimine ja idamaine
muusika on muutnud meid graatsilisemaks, liikuvamaks, andnud juurde julgust
ja energiat. Tantsimine on lõbus ja efekti lisavad kõik tantsu juurde
kuuluvad kilinad-kolinad, kostüümid ja meik.

Viimati uuendatud ( teisipäev, 27 aprill 2010 )
 
Alla Tantsutüdrukud, kes on Lätlaste lemmikud
Alla tantsutüdrukud
 
Kõhutantsurühm Marbella juubelikontsert Hellenurme hooldekodus
Hellenurme kõhutantsurühm Marbella

toimus 25. novembril, kus nägime tõeliselt meie tantsukunsti hindavaid inimesi, kuna nad tulid ainult kõhutantsijate pärast kohale. See oli meile suur väljakutse.  Tunne oli:  „ No see on meie show aeg”... ja andsimegi endast parima, näidates, mida tõeliselt oskame.

Viimati uuendatud ( neljapäev, 06 detsember 2012 )
Loe edasi...
 
Tants teeb meele rõõmsaks
ImageJärgmise aasta alguses saab 3 aastat sellest, kui Hellenurme kultuurimajja kogunesid naised, kes olid huvitatud idamaise kõhutantsu õppimisest.
Viimati uuendatud ( teisipäev, 07 detsember 2010 )
Loe edasi...
 
Kõhutantsijate sõpruskond laieneb
Kõhutantsijad septembris 2010

25. septembril said Valga kultuurimajas kokku Valga linna, Läti Seda rühma ja Hellenurme kõhutantsijad.
Nimetatud kokkusaamine oli ühtlasi ka peaprooviks 20. novembril Valgas toimuvaks tantsupäevaks, kuhu on kokku kutsutud 3 rühma Lätist ja 3 rühma Eestist.

Viimati uuendatud ( teisipäev, 05 oktoober 2010 )
Loe edasi...
 
Kõhutantsupäev 11. aprillil 2010 Hellenurmes

Hellenurme kultuurimajas said järjekordselt kokku kõhutantsijad, kes kõik tegelevad oma hobiga MTÜ Tantsuklubi Mathilde ridades. Koos tantsiti selgeks õpitud tantse ja algust tehti uue tantsu, Maroko, sammudega. Loodame, et kaasaelajatest ja tantsu nautijatest saab meile ka uusi liitujaid. Kohvilauas said naised ajada lihtsalt naistejuttu ja teha plaane edaspidiseks. Tants tõi veel enam kevadet meisse! Killuke meist:

Kõhutantsijad 2010. aastal Hellenurmes
Viimati uuendatud ( teisipäev, 27 aprill 2010 )
 
Kõhutantsupäev 19. aprillil 2009 Hellenurmes

Kõhutantsupäev 19. aprillil 2009 Hellenurmes (kuulutus)

Kõhutants Nõunis 2009

Kõhutants Nõunis

Veel pilte esinemisest

Viimati uuendatud ( teisipäev, 27 aprill 2010 )
 
Tantsuklubi tänab toetajaid:

Eesti Kultuurkapitali Valgamaa Ekspertgrupp
Hasartmängumaksu Nõukogu
Kohaliku omaalgatuse programm
Palupera Vallavalitsus

Viimati uuendatud ( laupäev, 30 mai 2009 )