Palupera valla

vabasektor

MTÜ Neeruti külaselts
MTÜ Neeruti Külaselts Facebookis

Neeruti külamaja

Neeruti Külamaja on võimalik kasutada erinevate avalike ürituste korraldamiseks.


Info telefonil 55590450.

Neeruti külamaja

Neeruti külamaja

Viimati uuendatud ( teisipäev, 17 november 2015 )
 
Neeruti küla juubel
Neeruti küla 510

10. aastat käidud koos, nüüd selle eest täname me Teid!

29. juunil toimus taas Neeruti külas traditsiooniks saanud jaanituli ja koos sellega tähistasime ka Neeruti (Megel) esmamainimise 510. aastapäeva. Siinkohal peab kohe lisama, et Neeruti piirkonna asustusajalugu on oluliselt vanem, ulatudes tagasi ehk isegi 1500 aastat või rohkemgi.

Viimati uuendatud ( kolmapäev, 28 august 2013 )
Loe edasi...
 
2010. 1. mai „Teeme ära” raames toimus Neeruti külaplatsi korrastamine

Talgute eesmärgiks oli:

Parandada külakiik – võlli puu oli ajahambale järgi andnud ja ära mädanenud. Seega oli vaja see välja vahetada. Samas peab märkima ka seda, et sellises seisus oli ta eluohtlik kasutajatele.

Rajada platsile mõned palgist toolid – lauad. Istumiskohti küll oli, aga puudu oli peamiselt laudadest.

Meie soov talgulistest oli tagasihoidlik 10 inimest.

Talgud – arvatavasti oli tegemist Eestis ühe pikemalt toimunud talguga alustasime oma tegemisi 1. mail ja lõpetasime alles 7. mail.

Tulemused:

Külakiik – korras. Aega läks aga asja sai.

Toolid lauad – olemas.

Talgulisi soovisime küll 10, aga kohal käis ~ 35.

Tänu sellele riisuti ära ka plats, pühiti puhtaks tantsupõrand, lammutati ära vana lava alus ja korjati kokku rämps.

Traditsioonilist talgusuppi meil ei pakutud. Kuid see ei tähenda, et kellelgi kõht tühjaks jäi, oh ei. Meie asendasime selle lihtsalt praega. Praekartul, toorsalat ja värskelt grillitud liha...

Talgutel toimunuga saab kurssi viia ennast siin

2009.a jaanipäev – aitasime korraldada ja juhtida. Päev sujus ja pidu lõppes alles südaööl.

Kui kedagi huvitab, mis toimus, siis seda saab vaadata siit

Põhikorraldajaks sellel üritusel oli küll Neeruti Külaseltsing Aili Keldo juhtimisel. Kuid johtuvalt asjaoludest tuli meilgi seal abistada. Ning tänu sellele ja seltsingu aktivisti torkimisele lõime sügisel MTÜ Neeruti Külaselts-i

 
Neeruti küla jaanituli

 24. juunil toimus Neeruti küla jaanituli.  Üritust külastas ligi 250 inimest – kõige tugevamini oli esindatud Neeruti, Nõuni ja Lutike, jaanipäevalisi oli tulnud veel Tõrvast, Raplast, Kohtla- Järvelt, Tallinnast, Saaremaalt, Hiiumaalt ja üle lahe Soomest. Külastajate arv on liikunud iga aastaga tõusvalt ülespoole.
 Päeva alustas külavanem Anti Kulasalu oma sõnavõtuga. Millele järgnes lipu heiskamine Aili Keldo, Anti Kulasalu ja Tarmo Märss’i poolt.
 Mängudele tegi sissejuhatuse külavanem Anti  - „Külavanema Kolmikvõistlusega”. Lastele toimusid pallimängud. Mehed ja naised said osaleda ka „paadisõidus”. Naiste sõidud lõppesid viigiga. Meestel tuli teha siiski ka finaalsõit. Õhtu jooksul toimus ka köievedu, milles osalesid naised meeste vastu. Võitjateks olid seekord naised.
 Enne õhtust muusikalist etteastet oli ka väike kehakinnitus. – menüüs oli toorsalat, morss ja tükike BBQ-siga.  Söögi eest hoolitses Lande Grillikoda.
Arvatavasti pole see küll traditsiooniline, aga siiski -  ansambel Mesipuud oli soojendama tulnud Mr. Tim ja Ansu oma modernse räpiga (nii nad nimetasid oma stiili).  Traditsiooniline või mitte, aga lavaesine täitus rahvaga ja kaasaelajaid jagus küllaga.
 Nagu kombeks saanud süütas Jaan kell 20.00 küla jaanitule. Siis kui tuli süttis ja hakkas sooja andma, tuli esinema ans. Mesipuu, kes lõbustas oma muusika ja lauludega rahvast varajase hommikutunnini.
 Siin kohal võtaks asja kokku ja tänaks  kõiki Neeruti küla elanikke, kes olid abiks nii nõu kui jõuga. Tänud lähevad veel Nõuni Maanaiste Seltsile ja Lande Grillikojale.
Kõige suuremad toetajad olid ja suurimad tänud lähevad:
 Kohalikule Omaalgatuse Programmile ja Palupera Vallavalitsusele.

Jaanitule pildid