Kalkulaatorid

Külade sihtnumbrid

Räbi67503
Lutike67504
Neeruti67505
Päidla67506
Astuvere67507
Atra67508
Miti67509
Mäelooga67510
Palupera67511
Pastaku67512
Urmi67513
Hellenurme67514
Nõuni67515
Makita67516

 

Omniva Sihtnumbrite otsing: www.omniva.ee

Sihtnumbrite otsing: www.postiindeks.ee

 
Kultuuri-, seltsi- ja spordielu, matkamine ja meelelahutus
Meenutusi toredatest üritustest Hellenurme maakultuurimajas
Kutsuv tuluke

16. mail toimus kultuurimajas suurejooneline kevadkontsert. Esinemas käisid Elva muusikaansambel Big-Bänd, lauluansambel Helisev Horoskoop Juta Tigase eestvedamisel ja Palupera valla naiskoor. Tantsuilu pakkus meie linetantsutrupp Fiiling. Täname südamest selliseid meeldivaid esinejaid, kes lihtsalt tulevad ja pakuvad nii endale kui külarahvale rõõmu.

Viimati uuendatud ( kolmapäev, 25 juuni 2014 )
Loe edasi...
 
Talgupäeval Palupera mõisapargis
Talgupäeval Palupera mõisapargis, 17. mail

Talgupäeval Palupera mõisapargis, 17. mail, sai tehtud silmale nähtavalt palju tööd – puhastati tiikide ümbrust võsast, rajati roosi- ja püsikute peenrad, laoti riita küttepuud, lammutati vana mänguväljak, rohiti staadion, koristati mõisaparki.

Viimati uuendatud ( teisipäev, 20 mai 2014 )
Loe edasi...
 
Lõppes 21. mälumänguturniir Palupera Valla karikale
 21. mälumänguturniir Palupera Valla karikale

Märtsikuu viimase reede õhtul kogunes 13 mälumänguvõistkonda Nõuni kultuurimajja, et mängida Palupera valla 21. mälumänguturniiri viimast osavõistlust. Enne viimast vooru oli tabeli seis väga pingeline.

Viimati uuendatud ( laupäev, 19 aprill 2014 )
Loe edasi...
 
Selle aasta vastlaliugu Nõunis mõõdeti tritsukaare pikkuse ja hobu vankriratta järgi..
Vastlad Nõunis

Ja Nõuni järvel oli sellel aastal mõnus jää, ei saatnud lapsi tuppa vastlaliugu laskma, vaid päris esimesi uisusamme said nii mõnedki elus esimest korda proovida.

 

Viimati uuendatud ( teisipäev, 25 märts 2014 )
Loe edasi...
 
Valiti „Palupera valla aasta tegu 2013“
Aasta tegu 2013

Uuele traditsioonile on algus tehtud. Palupera kandi rahvast kutsuti märkama toredadaid tegemisi ja ka teada andma. Tunnustamine toimus Eesti Vabariigi 96. aastapäeva tähistamise pidulikul üritusel 22. veebruaril Nõuni kultuurimajas.

Viimati uuendatud ( teisipäev, 25 märts 2014 )
Loe edasi...
 
Ürgtants sai esimese koha!
ÜrgtantsMTÜ Tantsuklubi Mathilde showtantsutrupp Muhedad sai kutse osaleda Viljandimaa Saarepeedi loometantsupäeval, kus tantsiti kaks tantsu: "Ürgtants" ja "Palupera mustlased". Ürgtantsu eest pälviti auhinnaline I koht.
Viimati uuendatud ( pühapäev, 23 märts 2014 )
Loe edasi...
 
Muusikaansambel Lahe
Kolmeliikmeline muusikaansamel Lahe koos solistiga on aktiivse tegutsemisega suutnud võita paljude poolehoiu nii meie vallas, kui ka väljaspool.
Ansambel saab hästi hakkama noorte tantsuõhtute läbiviimisega, samas esinetakse ka vanema rahva meeleheaks. Kava pidevalt uuendatakse ja täiendatakse.
Repertuaari valik on lai. Meeldib kergem muusika nii Eesti kui ka teiste maade heliloojatelt. Kuna muusikastiil on väga erinev, siis see annab suurepärase võimaluse tantsimiseks ja kuulamiseks väga erineva muusikalise maitsega inimestelel.

 
Line-tantsutrupp Fiiling
Line-tantsijad Hellenurme pargis

1997. aastast alates on Line-tants levinud pea igasse Eestimaa nurka. See tants on suurepärane meelelahutuse ja treeningu ühendus, mis arendab koordinatsiooni, rütmitunnet ja mälu, andes samaaegselt piisava füüsilise koormuse.  See on tants, mis sobib igale eale, on tants, mis teeb meele rõõmsaks, aitab füüsiliselt vormis hoida, kuna töötleb märkamatult läbi kogu keha lihased. Line-tantsu tantsitakse nüüdseks väga erinevate muusikastiilide järgi, mis annab võimaluse tantsimiseks erineva muusikalise maitsega inimestele.

Meie kümneliikmeline tantsutrupp tantsib Kõiv Katrini juhendamisel väga mitmeid stiile, näiteks chacha, valss, rumba, samba, tango jne.

Treeningud toimuvad pühapäeviti Hellenurme noortekeskuses kell 19.00.

Viimati uuendatud ( kolmapäev, 19 märts 2014 )
 
Mälumänguturniir Palupera valla karikale, 1. etapp

31. jaanuari õhtul kogunes sõbralikku Nõuni kultuurimajja suur hulk mõttespordiaustajaid, et alustada järjekordse mälumänguga. Peale Palupera valla karika saavad parimad Valgamaa võistkonnad kaela ka maakonna meistrimedalid.

Kohal oli 13 võistkonda, nii vanu tuttavaid kui ka uusi tulijad. Küsimuste koostamisel ja kokkupanemisel olid palju vaeva näinud Dagamar Uibo ja Tõnu Talve. Tõnu Talve oli ka mängujuhiks, punktitabelit pidas Artur Lõhmus.

Kirglikust heitlusest tuli võitjana välja Räpinast pärit Kuke talu võistkond, järgnesid Tõrva, Otepää ja Puka. Esialgu juhivad nemad ka Valgamaa meistrivõistlust. Ees ootab veel kaks etappi.

Järgmine mälumäng Palupera valla karikale toimub 28. veebruaril kell 19, ikka sealsamas Nõunis. Tulge vaatama!

Kalev Lõhmus

Viimati uuendatud ( laupäev, 01 märts 2014 )
Loe edasi...
 
Tantsupäev Hellenurmes 2013
Tantsupäev Hellenurmes 2013
Viimati uuendatud ( laupäev, 24 august 2013 )
Loe edasi...
 
<< Algus < Eelmine 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Järgmine > Lõpp >>

Tulemusi 31 - 40 - 199