Kalkulaatorid

Külade sihtnumbrid

Räbi67503
Lutike67504
Neeruti67505
Päidla67506
Astuvere67507
Atra67508
Miti67509
Mäelooga67510
Palupera67511
Pastaku67512
Urmi67513
Hellenurme67514
Nõuni67515
Makita67516

 

Omniva Sihtnumbrite otsing: www.omniva.ee

Sihtnumbrite otsing: www.postiindeks.ee

 
Kultuuri-, seltsi- ja spordielu, matkamine ja meelelahutus
Aprill oli südamekuu, ka Nõunis
Südamekuul Nõunis

Aprillis tähistati tervise arengu instituudi eestvedamisel Eestis esimest korda südamekuud.

Viimati uuendatud ( laupäev, 07 mai 2016 )
Loe edasi...
 
Valgamaa talimängudelt toodi karikas koju.

Palupera Valla spordirahvas näitas 2016. a. Valgamaa valdade ja linnade talimängudel ennast tubli ja ühtlase võistkonnana, saavutades väikeste valdade (kuni 4000 elanikku) hulgas ülakaaluka I koha punktisummaga, mis oleks andnud üldarvestuses Valga linna järel II koha. Väga suur tänu kuulub kõigile, kes selle võidu saamisele kaasa aitasid. Eriline tänu aga kõigile neile vähestele naistele, neidudele, kes julgesid võistlema tulla.

Viimati uuendatud ( neljapäev, 31 märts 2016 )
Loe edasi...
 
23. mälumänguturniir Palupera valla karikale sai lahenduse.

Otepää võistkond - Valgamaa meistrid meeskondlikus mälumängus ja Palupera vallavanem Terje Korss Reede, 18. märtsi õhtuks oli Nõuni kultuurimajja kogunenud mälumängijaid 14 võistkonna jagu, et pidada maha viimane osavõistlus. Seis oli väga intrigeeriv. Minimaalne edu oli Otepää Valla võistkonnal Räpina Kuke talu ees. Järgnesid väikeste vahedega Põlva, Puka, Tartu Flamingo ja Valga TBMMK. Ka Valga MV raames ei olnud kaugel Sangaste ja Tõrva. Nagu mängujuht Tõnu Talve alguses märkis, olid viimase vooru küsimused juhtunud päris rasked. Siiski sujus mäng kenasti. Poolajal oli Otepää Vald veel võidukursil. Kaugele ei jäänud ka põhikonkurent Kuke Talu. Alguses näitasid häid teadmisi ka Tartu Valla ja Kodijärve võistkond.

Viimati uuendatud ( reede, 29 aprill 2016 )
Loe edasi...
 
23. mälumänguturniir Palupera valla karikale, 2. voor

Tamme-kirjurähn (Dendrocopos medius), allikas Wikipedia.org 23. mälumäng Palupera valla karikale toimus 26. veebruaril Nõuni Kultuurimajas. Tegemist oli teise osavõistlusega. Kohal oli jälle 14 võistkonda Valga-, Tartu- ja Põlvamaalt. Mängujuhid  Dagmar Uibo, Tõnu Talve, Valdis Meos ja Artur Lõhmus olid ette valmistanud järjekordsed küllaltki rasked küsimused.

Viimati uuendatud ( neljapäev, 17 märts 2016 )
Loe edasi...
 
23. Palupera mälumängu 1. etapp

Juba 23ndat korda oli Nõuni kultuurimajja kogunenud mõttesportlasi mitmelt poolt Lõuna-Eestist. Kokku tuli 14 võistkonda Valga-, Põlva- ja Tartumaalt. Kõige arvukamalt oli Valgamaa võistkondi, kellest parim saab ka tänavu Valgamaa MV medalid võistkondlikus mälumängus.

Küsimused oli koostanud teatud-tuntud meeskond eesotsas Dagmar Uibo ja Tõnu Talvega.

Viimati uuendatud ( teisipäev, 09 veebruar 2016 )
Loe edasi...
 
Jõuluootus südames
Line-tants Hellenurme kultuurimajas

5. detsmbril säras kuusk Hellenurme maakultuurimaja hubases, soojas ja tordilõhnalises saalis pakkudes rahu ja hingesoojust tantsukultuuri armastavatele inimestele.

Viimati uuendatud ( teisipäev, 15 detsember 2015 )
Loe edasi...
 
7. Palupera külade jalgpalliturniir.
Palupera külade jalgpalliturniir 2015Traditsiooniliselt oli oktoobrikuu teiseks laupäevaks kogunenud  Palupera staadionile jalgpallihuvilised Palupera küladest. Juba 7. kord peeti külade jalgpalliturniiri.
Viimati uuendatud ( neljapäev, 22 oktoober 2015 )
Loe edasi...
 
Tantsurühm Helles 10
Helles 10

12. septembril tähistas memmede rahvatantsurühm Helles oma 10. sünnipäeva. Külla olid tulnud sõbrad, tantsurühmad Pääsusilmad, Vikerkaar ja Rõõmurullid, endised tantsijad ja juhendajad ning vallavanem.

Meenutati tantsurühma loomist, kuidas Elsa käis külast külla, majast majja ja kutsus naisi tantsima. Kuidas käidi tantsupidudel ja pärast mindi veel õhtul Siina juurde koju ja tantsiti edasi. Meenutati naljakaid hetki, kuidas esimesel Kagu-Eesti tantsupeol käidi ja ühel tantsijal seelik koju ununes. Ja palju muudki.

Helleses tantsib praegu 6 paari, aga võiks rohkemgi olla, sest laos rahvariided ootavad. Või nagu Elsa ütles, et riided nutavad laos ja ootavad tantsijaid, kes neid kannaks ja nendega esinemas käiks. Külalised said jalga keerutada Toomas Jalajase laulu-pilli saatel. Oli tore ja südamlik pidu.

Juhendaja Sille

Fotod sünnipäevast

Viimati uuendatud ( teisipäev, 22 september 2015 )
 
Palupera valla Külamäe talus etendus 05.07.2015 vabaõhulavastus „ Mustlaslaager läheb taevasse“.

Arvamus

Üle poole tuhande huvilise ei pidanud ka seekord pettuma Anita Pavlova oskuses tuua vaataja ette naudingut pakkuv vaatemäng. Jah, vaadata ja kuulda oli tõesti sel imekaunil suveõhtul palju. Suursugused mustlasneiud hobustel, lõkked, vahva sokk, rahulik miljöö, mustlasseelikute kirevus, meeli hurmav tants, elutargad sõnad ja nukralt kõlav imekaunis mustlasviis. See kõik viis  mõtted uitama armastuse, üksteise hoidmise ja elu ning õnne haprusele.

Veelkord suured tänud kõigile näitlejatele, esinejatele ja lavastaja Anita Pavlovale suurepärase vaatemängu eest!

Svetlana Variku
 

 

 

Viimati uuendatud ( reede, 28 august 2015 )
 
Vabaõhuetendus „Mustlaslaager läheb taevasse“
Mustlaslaager läheb taevasse

4. juuli õhtul mängiti Astuvere külas Anita Pavlova lavastatud vabaõhuetendust „Mustlaslaager läheb taevasse“. Saja aasta vanuse talu õuele kogunes üle viiesaja pealtvaataja. Nii rohkearvuline publik on lavastajale innustuseks uute ideede teostamisel ning tunnustuseks tehtud töö ja nähtud vaeva eest.

Pilte etenduselt

Viimati uuendatud ( kolmapäev, 02 september 2015 )
Loe edasi...
 
<< Algus < Eelmine 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Järgmine > Lõpp >>

Tulemusi 11 - 20 - 199